digital catalogue

/digital catalogue

کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال را میتوان یکی از جدید ترین روشهای دنیای تبلیغات در عصر حاضر دانست که هر روز شاهد استقبال و گرایش طیف وسیعی از کاربران به آن می باشیم . طیف کاربرانی که شامل کمپانی های بزرگ تجاری ، خدماتی ، تبلیغاتی و  حتی کاربران خانگی است و هر یک می کوشند با کمک از آن پیام تبلیغاتی مورد نظر را انتقال دهند و محصولات و خدمات خود را معرفی نمایند .

کاتالوگ دیجیتال

در ایران نیز اینگونه طراحی کاتالوگ دیجیتال و بروشور ( digital catalogue ) با استقبال فراوانی روبرو شده است.

مزایای کاتالوگ دیجیتال

شاید دلیل این اقبال روزافزون از مجله (نشر دیجیتال) را بتوان به عوامل زیر نسبت داد:

هزینه های چاپ:

در وهله اول باید گفت هزینه های چاپ برای ناشران در بازه های زمانی مختلف به طور مداوم در حال افزایش است . جدا از این ، مجموعه فرآیند بعد از چاپ ، شامل بسته بندی و سیستم توزیع نیز محلی برای افزایش این هزینه ها است  . افزایش هزینه ها در سمت دیگری که در اصل گیرنده این محصول می باشد نیز اثر گذاشته و شاهد افرایش تعرفه سفارش برای خوانندگان و مشتریان هستیم .

زمان:

در شرایط جدید همگی ما بیش از پیش به اهمیت واژه زمان پی برده ایم .در تمامی صنایع قسمت مهمی از فناوری در جهت کوتاه ساختن زمان در فرآیند تولید به خدمت گرفته می شوند .دیگر خطای انسانی در مراحل چاپ و توزیع باعث اتلاف این عنصر ارزشمند نمی شود و هرگونه خطا در مراحل تولید و انتشار به راحتی قابل جبران است .  صنعت چاپ سنتی چه در تولید و چه در تکثیر گرفتار محدودیت های خاص خود است . این نوع نسخه از مجلات  و بروشور ، به راحتی قابلیت تکثیر و ارائه به کاربر در کوتاه ترین زمان ممکن در فضای آفلاین ، همچون رایت انبوه بر سی دی و یا کپی بر روی حافظه های فلش ، و محیط آنلاین وب سایت ها را دارا است . در کنار مشاهده آنلاین قابلیت دانلود نسخه اصلی مجله نیز برای کاربری آفلاین فراهم می شود.

محیط تعاملی:

عامل سوم را باید تعامل و یا به طور دقیقتر محیط تعاملی دانست . محیط تعاملی که در رایانه ها و تلفن های هوشمند و به طور کلی در نرم افزار های موجود در آنها ، نسبت به هر کلیک و یا لمس کاربر واکنش نشان می دهند . حال تصور مرور هر صفحه دلخواه از مجله با یک کلیک و یا بزرگنمایی آن با لمس انگشتان تا چه اندازه می تواند لذت بخش باشد؟ علاوه بر این ، قابلیت های به کارگیری تعامل و بارگزاری این محصول در محیط های آنلاین همانند وب موجب شده است در راه اندازی و طراحی آنلاین ، قسمتی برای معرفی پروژه های شرکتی با کمک از این فناوری در نظر گرفته شود .

چند رسانه ای (مولتی مدیا):

برگ برنده این نسخه جدید را باید شرایط آوردن محیطی برای بکارگیری از رسانه های مختلف ( مالتی مدیا ) عنوان کرد . رسانه ها یا همان Media ، دنیای امروز ما را اشباع کرده اند و شاید تصور زندگی بدون آنها میسر نباشد . به طور نمونه روزنامه ها ، رادیو ، تلویزیون و منابع دیگر ، گونه های مختلفی از این رسانه ها را به عنوان حامل به گیرنده می رسانند . گیرنده نیز با متن ، موسیقی ، ویدئو ، انیمیشن و … که برای او به ارمغان آورده شده اند ، به مقصود خود دسترسی پیدا میکند .

محیط زیست:

عامل دیگر در رویکرد مثبت به این نوع کاتالوگ و بروشور ، گرایش جامعه جهانی به هنجارهای دوستدار محیط زیست می باشد . هنجارهایی که در قسمتی از خود تاکید به حفظ درختان و استفاده از روشهای جایگزین در مصرف کاغذ و منابع مربوط دارد .

مزایای دیگر به کارگیری در یک نگاه :

۱ – صفحات به صورت دیجیتال طراحی ،زمان اصلاح بسیار کم تری نیاز دارند و محدودیتی در تعداد صفحات وجود ندارد.
۲ – استفاده از نرم افزارهای مختلف برای ایجاد داده اولیه و گرفتن خروجی یکسان .
۳ – کاهش هزینه طراحی و نشر کاتالوگ دیجیتال در مقایسه با هزینه های چاپ کاتالوگ واقعی.
۴ – مکملی در کنار یک طراحی وب سایت جهت معرفی محصولات ، کالا یا خدمات شما.
۵ – قابلیت افزودن رمز عبور و افزایش امنیت (security) برای محدود کردن به مخاطبین خاص .
۶ – قابلیت نشر و ارائه اطلاعات به روی لوح فشرده و حافظه های فلش .
۷ – دارای قالب های مختلف مناسب برای سایت عکاسی ، مجلات پزشکی ، ماهنامه های هنری و …
۸ – توانایی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی بواسطه نشر دیجیتال .
۹ – دارا بودن ابزار چاپ و نمایش اطلاعات تماس شرکت .

digital catalogue  کاتالوگ دیجیتال کاتالوگ دیجیتال کاتالوگ دیجیتال کاتالوگ دیجیتال