روشهای عکاسی فروشگاه اینترنتی

در رابطه با عکاسی فروشگاه اینترنتی در این متن به اهمیت عکاسی فروشگاه اینترنتی و روشهای آن میپردازیم.عکاسی از کالا زیر مجموعه ای از مارکتینگ می باشد ، امروزه نحوه ی نمایش و بازاریابی کالا ها به صورت آنلاین اهمیت زیادی بر فروش آن ها دارد و به اندازه ی تولید کالای با کیفیت مهم می باشد.تصویری که از یک محصول در فروشگاه اینترنتی قرار می گیرد می تواند بر تصمیم گیری خریدار تاثیرگذار باشد.تصاویر باید تا حد امکان تجربه یک دید واقعی و ملموس را بازتاب دهند. عدم توجه به نمایش مناسب و صحیح کالا می تواند سبب از بین رفتن اعتماد مشتری شده و حتی او را فراری دهد.از این رو نحوه عکاسی از کالا اهمیت زیادی دارد. در عکاسی از کالا عوامل متعددی دست در دست هم می دهند تا عکس با کیفیت و تاثیرگذاری حاصل گردد.

در تولید محتوا بخصوص تیزر ، با استفاده از عکاسی تنها توجه به جنبه زیبایی شناسی محصول کافی نیست بلکه بازنمایی محصول با تصاویر باکیفیت می تواند تغییر زیادی در فروش ایجاد نماید. حتی یک تصویر بی کیفیت می تواند عملا فروش را متوقف سازد. در این مقاله سعی می کنیم نشان دهیم که چگونه می توان به بهترین نحو برای یک فروشگاه آنلاین عکاسی کرد.

نکاتی در رابطه با عکاسی از کالا

توجه به موارد زیر می تواند به یک عکاسی مشتری پسند و مناسب منجر شود:

دوربین عکاسی مناسب برای عکاسی از کالا

سعی کنید از دوربینی استفاده کنید که قابلیت کنترل دقیق زوم و فوکوس تصویر را داشته باشد. دوربین های DSLR یا دوربین های بازتابی تک لنزی این ویژگی را دارند. در این نوع دوربین لنز قابل تعویض است و می توانیم تصاویر متفاوتی بگیریم. به طور مثال برای جواهرات می توان از لنز ۱۵۰ میلی متری کلوز آپ استفاده کرد.
دوربین های D7000 NIKON هم گزینه خوبی هستند. با این حال امروزه به مدد تلفن های هوشمند حتی به این دوربین ها هم نیاز نیست و با استفاده از دوربین تلفن های IPhone 5، IPhone4s و … می توان عکس های با کیفیت و خوبی تهیه کرد.

نورپردازی عکاسی از کالا

استفاده از نور طبیعی خورشید برای برخی از کالاها مناسب است، اما در کالاهایی که دارای جزئیات زیادی هستند منبع نور دست ساز بهترین گزینه است. منبع نورانی باید حالت پیوسته داشته باشد و فقط به صورت فلاش نباشد، نور پیوسته به کار عمق می بخشد.

 سه پایه دوربین عکاسی از کالا

در عکاسی از کالا خریداران عکس های مات را دوست ندارند. اگر در زمان عکاسی دستتان بلرزد عکس مات می شود. اگر دستتان را نمی توانید ثابت نگه دارید و در حالیکه نورپردازی را تغییر می دهید به یک زاویه ثابت نیاز دارید حتما از سه پایه استفاده نمایید.

پس زمینه عکاسی از کالا

پس زمینه عکس باید ساده باشد. کالا باید برجسته به نظر برسد از این رو پس زمینه نباید به گونه ای باشد که سبب انحراف توجه از کالا گردد. بلکه باید به نحوی باشد که خریدار بجز کالا چیز دیگری را نبیند.اغلب، پس زمینه سفید یا خاکستری خنثی مناسب است. حتی می توانید از کاغذ کرافت استفاده نمود، آن را روی میز پهن کنید و با کمک چند گیره بالاتر از میز آن را محکم نمایید.

یک نکته مهم در تنظیم پس زمینه , قرار دادن اشیایی استاندارد و آشنا برای عموم کاربران است مثل سکه رایج مملت یا یک قطعه اسکناس و … که همه مخاطبان آن را می شناسند و مخاطب با دیدن عکس محصول مثلا گلدان در کنار یک سکه رایج مملکت , بتواند تخمینی صحیح از رنگ واقعی , میزان درخشش کالا در نور تصویر و اندازه آن بدست آورد تا یکی از بزرگترین مشکلات فروشگاه های اینترنتی : “این آن چیزی نیست که در عکس محصول توی سایت شما دیدم” کاهش یابد.

از دیافراگم باز استفاده کنید

باز بودن دیافراگم (عدد f کوچک تر،/۱.۸ f) سبب برجسته و واضح شدن سوژه ای می شود که روی آن فوکوس کرده ایم و هر چه در جلو یا پشت سوژه قرار دارد تار می گردد و حالت عمق میدان کم به وجود می آید. یعنی مدل از پس زمینه بیرون کشیده شده و در کانون و مرکز توجه عکس قرار می گیرد و فوکوس اصلی روی سوژه خواهد بود و پس زمینه محو می شود. عکاسی در حالت عمق میدان کم باعث می شود عکس حرفه ای به نظر برسد.
اگر از تلفن برای عکاسی استفاده می کنید از اپلیکیشن هایی استفاده کنید که به طور دستی تمرکز و ویرایش می کنند. مثلا در اندروید از camera 360 appو در ios از camera + app استفاده کنید.

مواظب سایه ها باشید

نور را به همان طرفی از شیء بتابانید که دوربین را گرفته اید. شما باید روی سایه ها و شفافیت کنترل داشته باشید.

تمیز بودن

گرد و خاک روی کالا یا لنز دوربین عکس های بی کیفیتی در بر دارد. قبل از عکاسی آن ها را تمیز کنید.

نترسید

مهمترین مانع در انجام هر کاری خود ما هستیم. آزمایش کنید و خلاقیت داشته باشید. مهارت در هر کاری نیازمند زمان و ممارست است. از زوایای مختلف و با نورپردازی های متفاوت و پس زمینه های گوناگون عکس بگیرید. فقط به اولین عکس اکتفا نکنید.

تصاویر را ویرایش کنید

با ویرایش تصاویر گرفته شده در عکاسی صنعتی و عکاسی از کالا می توانید عکس با کیفیت تری داشته باشید. گاهی یک برش، افزایش روشنایی یا تنظیم کنتراست نتیجه بخش است. از نرم افزار فتوشاپ یا لایت روم استفاده کنید.

به سوالات پاسخ دهید

در عکاسی فروشگاه اینترنتی خریداران انتظار دارند تصویر یک کالا به چه سوالاتی پاسخ دهد؟  پاسخ این سوال را در نحوه عکس گرفتن خود مد نظر داشته باشید.
تصاویر خروجی از مرحله عکاسی , می تواند در پانل مدیریت فروشگاه اینترنتی آپلود شود و البته نرم افزار های فروشگاه ساز , معمولا اپشن هایی برای بهینه سازی اندازه و حجم تصویر , تغغیر اندازه و برش عکس , زدن برچسب واترمارک و … دارند اما نبایست ظرایف یاد شده در عکاسی , هنگام آپلود تصویر در این سامانه ها , مخدوش شود. به هر حال در دنیایی که هر تصویر می تواند بیشتر از هزار کلمه موثر باشد و در بازار اینترنتی پررقابت , باید مطمئن باشید که عکس ها مورد توجه قرار می گیرند و نادیده گرفته نمی شوند.

اما اگر واقعا به قدرت عکاسی فروشگاه اینترنتی و تاثیر بسزایی که در متمایز شدن فروشگاه اینترنتی شما از هزاران شاپ دیگر دارد قائلید و تفاوت فاحش یک کار دستی و خانگی که با ابزارهای دم دستی انجام می شود را با عکاسی حرفه ای , با ابزارهای حرفه ای و در استودیوی تخصصی می دانید , می بایست برای داشتن عکس های فوق العاده باکیفیت و اعتمادبرانگیز و متمایز , که بهترین سند اعتبار فروشگاه اینترنتی شما خواهد بود , هزینه لازمه را بپردازید و اینجاست که شرکت ما می تواند به عنوان مجموعه ای قوی با سابقه طولانی و نمونه کارهای بسیار , گره از کار شما باز کند.

(بازدید کل ۱,۷۰۸ , ۱ بازدید امروز)